7
سپتامبر

احمدی: تیم کامپوند در حال محو شدن از آسیاست/ از دومی جهان به رده ۱۸ رسیده‌ایمسرمربی تیم کامپوند با ابراز نارضایی از وضعیت تیم کامپوند گفت: به دلیل اعزام نشدن به مسابقات مختلف از رنکینگ دوم به هجدهم جهان سقوط کردیم که روند خوبی برای تیم کامپوند ایران نیست.

مجید احمدی در گفت وگو با ایسنا، افزود: زمانی که سرمربیگری تیم کامپوند را بر عهده گرفتم به رییس فدراسیون گفتم در صورت حمایت از تیم کامپوند، قول قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان هلند را می‌دهم. متاسفانه با وجود این که هدف‌گذاری اصلی من هلند بود و برای موفقیت تیم در این مسابقات برنامه‌ریزی خوبی انجام داده بودم اما هنگام اعزام، تنها تیم ریکرو که المپیکی است به این مسابقات اعزام شد و تلاش ما بی‌نتیجه باقی ماند.

وی گفت: در تقویم فدراسیون جهانی دو مسابقه کاپ آسیا تایوان و فیلیپین در خرداد و شهریور پیش‌بینی شده بود که به هیچ کدام از این دو تورنمنت اعزام نشدیم، حتی ۴۰ روز بود که تیم کامپوند اردویی نداشت و تازه از شهریورماه وارد اردو شدیم، در حالی که در کشورهایی همچون ترکیه، هند، فیلیپین، مالزی و … با سرمایه‌گذاری که در کامپوند داشتند الان شرایط بهتری نسبت به تیم ایران دارند. در گذشته ما حرف اول را در کامپوند می‌زدیم اما الان این کشورها از ما پیش‌روتر شدند.

احمدی اضافه کرد: هرچند آذرماه مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو داریم اما واقعا نمی‌دانم تیم کامپوند به این مسابقات اعزام می‌شود یا خیر؟ البته من این حرف را قبول ندارم که چون در سال کسب سهمیه المپیک قرار داریم باید تمام برنامه‌ریزی‌ها معطوف تیم ریکرو شود. کامپوند تیم مدال آور است و رزومه موفقیت فدراسیون به این تیم برمی‌گردد. اگر فدراسیون به همین شکل پیش برود و از اعزام تیم کامپوند جلوگیری کند این تیم هر روز ضعیف‌تر خواهد شد و فدراسیون از نظر رزومه‌ای در پایان سال جایگاه قابل قبولی نخواهد داشت.

سرمربی تیم کامپوند خاطرنشان کرد: تیمی که به هیچ اردوی برون مرزی اعزام نمی‌شود و تدارکات آن فقط  منحصر به اردوهای داخلی است، از توانایی‌های آن کم و شرایط راضی‌کننده‌ای از نظر جایگاه نخواهد داشت.

وی همچنین درباره کناره‌گیری اسماعیل عبادی از تیم کامپوند گفت: ورزشکاری که از همه چیز خود می‌گذرد و مرتب در اردوی آمادگی بسر می‌برد دوست دارد مورد توجه قرار بگیرد و به مسابقات اعزام شود نه این که حضورش در اردوها بی‌فایده باشد. دلیل کناره‌گیری ورزشکار از تیم ملی تنها مسائل مالی نیست بلکه عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند که سبب می‌شود تا خود را از حواشی کنار بکشد.

احمدی افزود: از زمانی که هدایت تیم کامپوند را برعهده گرفتم تنها در دو مسابقه شرکت کردیم که آن هم با دست پر به کشور بازگشتیم، الان به خاطر غیبت در بسیاری از مسابقات جهانی، کاپ آسیا، قهرمانی جهان و.. سبب شده تا رنکینگ ما که در سال ۲۰۱۵ دوم جهان بودیم به هجدهم جهان سقوط کنیم. فکر می‌کنم با این روندی که پیش می‌رویم کم کم از آسیا نیز محو شویم.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی فدراسیون به گونه‌ای است که اگر تیم نوجوانان و جوانان به دلیل بی‌تجربگی در مسابقات جهانی به نتایج خوبی دست پیدا نکرد، تیم بزرگسالان که تجربه کافی دارد به خاطر عدم اعزام به تورنمنت‌های مختلف در حال افت است.

احمدی پیرامون این پرسش که وضعیت تیم کامپوند را برای قهرمانی آسیا چگونه ارزیابی می‌کنید، خاطرنشان کرد: تا قهرمانی آسیا فرصت خوبی داریم و تلاش بر این است که در این مسابقات در صورت اعزام به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. من از شعبانی بهار این انتظار را دارم که به قول خود عمل کند و از تیم کامپوند حمایت لازم را داشته باشد تا بیشتر از این افت نکند. درست نیست که چون در سال المپیک قرار داریم تیم کامپوند کنار گذاشته شود.

سرمربی تیم کامپوند افزود: سال ۲۰۱۵ که هدایت تیم را بر عهده داشتم در آن سال نزدیک به ۱۸ مدال در کامپوند کسب کردیم و این تیم بهترین جایگاه را در جهان و آسیا داشت، اما الان روند رشد کامپوند که یکی از رشته‌های مدال‌آور است به دلیل بی‌توجهی متوقف شده است.

وی در پایان با بیان این که هنوز فدراسیون طلب ۲۰۰ میلیونی من را پرداخت نکرده است، خاطرنشان کرد: این بدهی مربوط به سال ۹۴ تا ۹۵ است و با وجود این که برای همکاری با فدراسیون قرارداد رسمی امضاء کردم اما شجاعی از پرداخت حق و حقوق من که چیزی حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود امتناع کرد و همچنان این بدهی به قوت خود باقی مانده است. البته زمانی که می‌خواستم هدایت تیم را دوباره قبول کنم از شعبانی بهار درخواست کردم که این بدهی پرداخت شود اما وی نیز گفت مربوط به رییس قبلی است و امکان پرداخت در شرایط فعلی برای او میسر نیست. من از سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان می‌خواهم که در این زمینه خود اقدامات لازم را انجام دهد تا در حق مربیان ایرانی اجحاف نشود. من در آن زمان بهترین مدالها را در کامپوند برای ایران به ارمغان آوردم و رنکینگ ما دوم جهان بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *