25
نوامبر

ترکاشوند: به دنبال تحول در والیبال ناشنوایان هستیمسرمربی تیم ملی والیبال ناشنوایان از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در پایان آذر خبر داد و گفت: تلاش بر این است تا تیم والیبال ناشنوایان را متحول و در سطح جهان مطرح کنیم.

محمد ترکاشوند در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی از تیم والیبال ناشنوایان برای شرکت در قهرمانی جهان ایتالیا اظهار کرد: برای این که بتوانیم تیم مطرح و قوی را به قهرمانی جهان ایتالیا اعزام کنیم سعی داریم با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در پایان این ماه نفرات برتر را شناسایی و با برگزاری اردوهای تدارکاتی تیم قوی را برای قهرمانی جهان آماده کنیم.

وی گفت: متاسفانه چند سال است که در این تیم جوانگرایی صورت نگرفته و اکثر بازیکنان مسن و رنج سنی بالایی دارند، به همین خاطر در ابتدا سعی داریم در این تیم جوانگرایی انجام دهیم و با سرمایه‌گذاری روی جوانان کم کم والیبال ناشنوایان را در سطح آسیا و جهان مطرح کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ناشنوایان خاطرنشان کرد: تغییرات مدیریتی طی سال‌های گذشته در این فدراسیون سبب شده تا اعزام تیم والیبال ناشنوایان در هر دوره تحت شعاع تصمیمات مدیریتی قرار بگیرد و به مسابقات اعزام نشوند. در نتیجه این مساله منجر به افت رنکینگ جهانی این تیم شده است.

ترکاشوند اضافه کرد: متاسفانه وقتی تورنمنتی حذف می‌شود به خاطر تعطیلی اردوها بازیکنان تا چند سال بلاتکلیف هستند تا زمانی که مسابقه‌ای برای آنها در نظر گرفته شود. این نوع برنامه‌ریزی برای آمادگی تیم شرایط خوبی را ایجاد نمی‌کند و ما مجبوریم نزدیک هر تورنمنتی با برگزاری انتخابی نفرات جدیدی را به تیم ملی دعوت و آنها را برای مسابقات آماده کنیم. به هر صورت هدف‌گذاری ما این است که تیم والیبال ناشنوایان را متحول کنیم و آنها را به جایگاهی برسانیم که در سکوی قهرمانی قرار بگیرند.

وی در پایان با اشاره به عدم رسیدگی به بازیکنان والیبال ناشنوایان افزود: یکی از مشکلات بازیکنان ناشنوا این است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و تحت حمایت مسوولین نیستند. حتی پاداشی که به آنها اختصاص داده می‌شود به حدی ناچیز است که جوابگوی تلاش و زحمات آنها نیست. همین مساله سبب می‌شود تا انگیزه زیادی برای تداوم ورزش حرفه‌ای نداشته باشند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *