2
آگوست

ترکاشوند: تاخیر در انتخابات به والیبال لطمه می‌زندکارشناس والیبال ایران گفت: بدون شک تاخیر در برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال به این رشته لطمه می‌زند و دلیل این موضوع مشخص نیست، امیدوارم با ورود سیستم جدید به والیبال موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم.

محمد ترکاشوند در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با اثرات به تاخیر افتادن برگزاری انتخابات این رشته نیز گفت: در اینکه تاخیر در برگزاری انتخابات والیبال به این رشته لطمه می‌زند شکی در آن نیست. هر چقدر زودتر رئیس فدراسیون مشخص شود برنامه ریزی‌ها دقیق‌تر صورت می‌گیرد و والیبال مسیر خود را با دقت بیشتری طی می‌کند. بازیکنان تیم ملی اگر بدانند یک رئیس خوب پشت آن‌ها ایستاده است، با اعتماد به حرف‌ها و قول‌های او با انگیزه بالاتری در مسابقات شرکت می‌کنند، چرا که به این امیدوار هستند یک رئیس خوب هوای آن‌ها را دارد.

او افزود: قطعا سرپرست نمی‌تواند اقداماتی که رئیس فداسیون برای بازیکنانش انجام می‌دهد را انجام دهد. ملی‌پوشان نمی‌توانند به قول‌ها و وعده‌های سرپرست اعتماد کنند چرا که هر لحظه ممکن است تغییر کند. البته مهم‌تر از هر چیزی بحث برنامه ریزی‌ها برای والیبال است. در حال حاضر ما عنوان قهرمانی جوانان جهان را در اختیار داریم و با توجه به همه این موفقیت‌هایی که در لیگ ملت‌ها، نوجوانان و جوانان به دست آورده‌ایم انتظارات جامعه بالاتر رفته است و نیاز به برنامه ریزی بهتری داریم، امیدوارم دلیلشان برای این تاخیر در انتخابات موجه باشد!

ترکاشوند ادامه داد: والیبال ما به سیستم جدید نیاز دارد و امیدوارم یک برنامه جدید به والیبال ما تزریق شود. با تلاش همه عزیزان در گذشته نتایج خوبی گرفته‌ایم اما امیدوارم با ورود برنامه و سیستم جدید به والیبال نتایج خیلی بهتری حاصل شود.

* لغو اردوی بلغارستان تصمیم درستی بود

کارشناس والیبال ایران درباره لغو اردو و دو بازی تدارکاتی تیم ملی والیبال در بلغارستان با تیم ملی این کشور پیش از حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک، گفت: اگر از نظر بازی تدارکاتی بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، به نظر من با ۱۷ بازی که در لیگ ملت‌ها انجام دادیم، مربی تیم ملی به شناخت کافی از بازیکنان رسیده است. لیگ ملت‌ها با انتخابی المپیک فاصله زیادی نداشت و با توجه به این موضوع احتمالا صلاحدید کادرفنی این بوده است که بازیکنان را تشنه‌ بازی نگه دارد تا با انگیزه بیشتری در رقابت‌های انتخابی المپیک حاضر شوند.

او افزود: همچنین چند بازیکن جدیدا به تیم ملی اضافه شده‌اند و با بیشتر بودن زمان تمرینات، کادرفنی می‌تواند بیشتر از آن‌ها استفاده کند. در مسابقات تدارکاتی ما تنها از ۶ یا ۷ بازیکن استفاده می‌کنیم، به همین دلیل من فکر می‌کنم کادرفنی تصمیم داشته با بیشتر کردن زمان تمرینات، از نفراتی که جدیدا به تیم اضافه شده‌اند بیشتر استفاده کند تا به هماهنگی بیشتری با تیم برسند. ضمن اینکه موفقیت‌های تیم ملی در لیگ ملت‌ها انتظارات جامعه را بالاتر برده است و در صورتی که تیم ملی این دو بازی تدارکاتی را می‌باخت شرایط سخت می‌شد. از نظر من تصمیم درستی بود و باید به تصمیم کادرفنی احترام گذاشت و برای تیم ملی آرزوی موفقیت کرد.

*قهرمانی جوانان شاهکار بود

پیشکسوت تیم ملی والیبال ایران درباره قهرمانی تاریخی جوانان در رقابت‌های جهانی نیز گفت: این اتفاق یک شاهکار بود. در رشته‌های گروهی برای اولین بار بود که ما در رده سنی جوانان به عنوان قهرمانی در جهان رسیدیم. این موفقیت در حالی به دست آمد که کار در رده جوانان بسیار سخت‌تر از نوجوانان است، چرا که بازیکنان در این رده نسبت به نوجوانان به تکامل رسیده‌اند و پخته‌تر شده‌اند. جوانان ایران تاریخسازی کردند و نشان دادند که با کادرفنی و مربیان ایرانی هم می‌توان به موفقیت‌های بزرگی رسید.

او تاکید کرد: آن‌ها بسیار هوشمندانه در این مسابقات بازی کردند و رقبای خود را در مرحله یک چهارم نهایی انتخاب کردند که جا دارد به آن‌ها خسته نباشید گفت. قطعا روسیه می‌توانست حریف سخت‌تری نسبت به برزیل باشد و بازیکنان و کادرفنی با هوشندی بازی‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتند. بسیاری از بازیکنان این تیم در باشگاه‌های خود فیکس بودند و در تیم ملی بزرگسالان نیز حضور داشته‌اند که با توجه به این مسائل می‌توان گفت این تیم، بهترین تیم تاریخ ایران در رده سنی جوانان بود.

*باید از جوانان بهتر استفاده کنیم

ترکاشوند در پاسخ به این سوال که آیا نباید از این جوانان در تیم ملی بزرگسالان بیشتر استفاده کرد؟ اظهار کرد: در تیم ملی بزرگسالان اختلاف نیمکت و بازیکنان فیکس زیاد بود. اگر یک یا دو بازیکن ما به هر دلیل لنگ می‌زدند کار برای ما بسیار سخت می‌شد. شاید از نظر تکنیکی اختلاف زیاد نبود اما مطمئنا از نظر روحی بازیکنان اختلاف زیادی با یکدیگر داشتند. به مربیان ایرانی باید خسته نباشید گفت که چنین جوانانی را تربیت کرده‌اند، اما به نظر من ما باید خیلی بهتر از جوانان خود استفاده کنیم اتفاقی که در لیگ ملت‌ها رخ نداد.

او گفت: به اعتقاد بنده ما باید در دور مقدماتی لیگ ملت‌ها خیلی بهتر از جوانان خود استفاده می‌کردیم چرا که باید این اتفاق بیفتد تا جوانان از نظر روحی به شرایط ایده‌آلی برسند. به نظر من مسابقات آسیایی بهترین زمان برای این اتفاق است و باید از این استعدادها بهره بیشتری برد. امیدوارم قدر این جوانان را بیش از این‌ها بدانیم و آن‌ها را حمایت کنیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *