5
سپتامبر

تمجید ستاره کهنه کار اسنوکر جهان از دو بازیکن برتر دنیا


تمجید ستاره کهنه کار اسنوکر جهان از دو بازیکن برتر دنیا

استیون هِندری اسنوکرباز حرفه‌ای بازنشسته اهل اسکاتلند از دو ستاره اسنوکر جهان، تمجید کرد.

به گزارش ایسنا، استیون هِندری اسنوکرباز حرفه‌ای بازنشسته اهل اسکاتلند که از برترین قهرمانان تاریخ این رشته ورزشی به‌شمار می‌ آید در اظهار نظر جالبی بیان کرده است که تنها دو اسنوکر باز  توانسته اند عملکرد درخشان تر از او داشته باشند. 
هندری 51 ساله می گوید که رونی اُ سالیوان و جاد ترامپ دو اسنوکر باز حرفه ای حال حاضر جهان هستند که موفق شدند عملکرد بهتری از زمان اوج او داشته باشند. 
استیون هِندری با ورود به مسابقات حرفه‌ای در ۱۶سالگی جوانترین اسنوکرباز حرفه‌ای شد. همچنین نخستین قهرمانی جهان را در سال ۱۹۹۰ کسب کرد و جوانترین قهرمان تاریخ مسابقات لقب گرفت. هندری با هفت قهرمانی پیاپی در مسابقات جهانی اسنوکر و با در اختیار داشتن عنوان شماره‌یک جهان در هشت فصل پیاپی بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸، رکوردی تاریخی رقم زد.
این اسنوکر باز بازنشسته اسکاتلندی  با ۳۶ قهرمانی در مسابقات مختلف، پرافتخارترین اسنوکرباز تاریخ به شمار می آید. 
هندری در ادامه مصاحبه اش می گوید که استاندارد های اسنوکر از زمان شکوفایی او در این ورزش بهبود یافته اما باز هم معتقد است که تنها رونی اُ سالیوان و جاد ترامپ می توانند ادعا کنند که بهتر از او بوده اند زیرا که این دو اسنوکر باز  از استاندارد های موجود در این رشته فراتر رفته اند. 
او در پایان ادامه می دهد که دو بازیکن نام برده شده باعث افزایش سطح بازی ها در اسنوکر شده اند. 
به گزارش ایسنا، استیون هِندری سال 2012 از ورزش حرفه ای خداحافظی کرد و حالا پس از گذشت 8 سال تصمیم گرفته که به مسابقات حرفه ای بازگردد. باید دید که آیا این اسنوکر باز کهنه کار تصمیمش را عملی می کند یا خیر؟
انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *