12
آوریل

تمرین اختصاصی خواهر و برادر پینگ‌پنگ‌باز در روزهای شیوع کرونابانوی لژیونر پینگ‌پنگ باز تمرینات خود را در شرایط لغو مسابقات ورزشی به صورت منظم انجام می‌دهد.

مریم صامت، بازیکن تیم تنیس روی میز شهرداری شهر بابک در گفت‌وگو با ایسنا به وضعیت پیگیری تمرینات خود در روزهای شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: خودم سالن شخصی دارم و همراه با برادرم در این سالن تمرین می‌کنم. جز ما شخص دیگری در این سالن نیست و مشکلی از این نظر ندارم. البته تمریناتم با شیوع کرونا کمی کمتر شده اما متوقف نشده است و بدنسازی را در خانه انجام می‌دهم.

او در ادامه افزود: برادرم از کودکی مربی من بوده است و الان هم با من کار می‌کند. او تمرینات به‌روز را از سایت‌های تنیس روی میز می‌گیرد و با هم تمرین می‌کنیم.

صامت در مورد برنامه‌های خود در سال ۹۹ گفت: باید ببینیم وضعیت شیوع کرونا چگونه می‌شود. در حال حاضر هیچ برنامه‌ای مشخص نیست، حتی یک دور از مسابقات پلی‌آف لیگ هم باقی مانده است. در تیم شهرداری شهر بابک بازی می‌کنم که صدرنشین لیگ شدیم اما دور آخر مسابقات برگزار نشد.

این پینگ‌پنگ‌باز به حضور در لیگ ترکیه اشاره و بیان کرد: سال گذشته لژیونر بودم و در ترکیه بازی می‌کردم. تجربه خیلی خوبی بود و به جمع هشت تیم برتر سوپرلیگ وارد شدیم اما به دلیل شیوع کرونا مسابقات پلی‌آف به تعویق افتاد.

او به تفاوت‌های لیگ‌ترکیه با ایران اشاره کرد و گفت: خیلی با ایران متفاوت است. در هر کدام از سطح‌های سوپرلیگ، لیگ برتر، لیگ یک، دو و سه ترکیه ۱۶ تیم حضور دارند که هر تیم حدود پنج بازیکن دارد، یعنی تیم ها زیاد هستند اما در ایران هشت تیم در لیگ برتر زنان بازی می‌کنند. علاوه بر این در ترکیه بازیکنان خارجی زیادی از کشورهایی چون چین، اسلواکی، آلمان و سایر کشورها حضور دارند که سطح لیگ را بالاتر برده‌اند.

صامت در پاسخ به این سوال که وضعیت قراردادها در لیگ ترکیه به چه صورتی است؟ بیان کرد: بازیکنان بومی ترکیه که عضو تیم ملی هم هستند، ۲۰۰ میلیون تومان می‌گیرند اما مبلغ قرارداد لژیونرها کمتر است چون باشگاه‌ها هزینه‌های رفت و آمد و سایر هزینه‌های جانبی این بازیکنان را هم پرداخت می‌کنند به گونه‌ای که برای من بالای ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شد،  به همین دلیل مبلغ قراردادم پایین‌تر است اما از ایران بیشتر می‌گیرم.

این بازیکن در ادامه گفت: حضور در لیگ‌ ترکیه تجربه‌ام را بیشتر می‌کند. من هر ماه در لیگ این کشور بازی می‌کنم و تعداد مسابقات هم بیشتر است به همین خاطر روی پیشرفت من تاثیر می گذارد.

صامت در مورد دوری از تیم ملی در سال ۹۸ گفت: در انتخابی تیم ملی ششم شدم و پنج نفر از بازیکنان انتخاب شدند. در مسابقات انتخابی با اینکه جلو بودم اما با اختلاف یک امتیاز، نتیجه را واگذار کردم.  اگر یک نفر را می‌بردم به عنوام نفر سوم به تیم ملی راه پیدا می‌کردم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *