3
ژانویه

تیم های ایرانی بدون خلاقیت درآمدزاییبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ یکی از منابع مالی که باشگاه رئال مادرید هم با انجام آن درآمد زیادی دارد مربوط به موزه باشگاه است که با درآمد حاصل از آن رئالی ها تصمیم به بازسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو گرفتند. با وجود اینکه آن ها به خاطر کرونا با ضرر مالی در بخش موزه خود مواجه شدند اما در حال تغییر برنابئو هستند.

در ایران هم باشگاه ها به خصوص پرطرفدار ها می توانند تور هواداری بگذارند و درآمد خوبی از این راه کسب کنند. به این شکل که باشگاه برای عکس گرفتن با بازیکنان، بازدید از محل تمرین و موزه باشگاه ثبت نام کند و هزینه ای را دریافت کند.

حتی فروش پیراهن با امضای خود بازیکن نیز در فوتبال ایران نادیده گرفته شده و هیچ اقدامی برای استفاده از آن صورت نمی گیرد.

بعضی از تیم ها که ستاره های نامدار و مورد توجه شرکت های تجاری را در اختیار دارند در قراردادهای اولیه خود درصدی را برای باشگاه درنظر می گیرند و حتی این امکان وجود دارد که لزوم اجازه باشگاه برای قبول آن را نیز قید کنند. اما در ایران یک شرکت به راحتی اسم و عکس بازیکن یا باشگاه را مورد استفاده قرار می دهد و هیچ هزینه ای هم به جیب باشگاه نمی رود!

استقلال و پرسپولیس هم که جزو باشگاه هایی هستند که به راحتی می توانند درآمدزایی داشته باشند به دلیل ضعف در بخش اقتصادی  همه چیز را به کارگزار واگذار می کنند که صرف نظر از درآمدی که به دست می آورند مبلغ مشخصی را به تیم ها می دهند و در واقع به صورت پیمانکاری همکاری می کنند. در واقع کارگزار نه به نفع باشگاه ها بلکه به سود خودش کار می کند.

مشروح این گزارش را اینجـــــــــا بخوانید

256 251

برچسب‌ها:, , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *