11
آگوست

حاج‌ یوسف‌زاده: جودوکارانی مدال‌آور به پارالمپیک می‌روند نه توریست!سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان گفت: با توجه به سیاست کمیته ملی پارالمپیک مبنی بر اعزام مدال‌آوران به پارالمپیک ۲۰۲۰، تلاش بر این است که حتی در صورت کسب سهمیه تنها کسانی را به توکیو اعزام کنیم که توریست نباشند.

محمدرضا حاج یوسف‌زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اعزام تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در قزاقستان اظهار کرد: برای آماده‌سازی تیم ملی جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در قزاقستان تیم از ابتدای سال تا به الان در اردوی آمادگی بوده و آخرین اردوی تیم ملی از سوم شهریور آغاز و تا ۱۰ شهریور که زمان اعزام تیم به قزاقستان است، ادامه خواهد داشت.

وی از سعید کوهکن در ۶۰ کیلوگرم، رضا غلامی در ۶۶ کیلوگرم، علی عباس نژاد در ۷۳ کیلوگرم، محمد شنانی در ۸۱ کیلوگرم، وحید نوری در ۹۰ کیلوگرم و محمدرضا خیرالله زاده در ۱۰۰+ کیلوگرم نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه قزاقستان نام برد و گفت: تمام تلاش بر این است که بتوانیم رنکینگ خود را در قهرمانی آسیا افزایش دهیم و امتیاز لازم را برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کنیم. البته کسب سهمیه برای شرکت در پارالمپیک کافی نیست و براساس سیاست کمیته ملی پارالمپیک تنها کسانی راهی توکیو می‌شوند که شانس مدال آوری داشته باشند نه این که صرفا توریست باشند.

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌یینایان خاطرنشان کرد: دوره قبل در پارالمپیک ریو موفق به کسب سه سهمیه شدیم که حاصل آن ۲ مقام پنجمی بود، اما این دوره هدف‌گذاری بر مبنای اعزامی کیفی و مدال آوری است. بنابراین کسانی که در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه قزاقستان حتی در صورت کسب سهمیه نتوانند مدال کسب کنند به پارالمپیک ۲۰۲۰ اعزام نخواهند شد.

حاج یوسف‌زاده در پایان پیرامون این پرسش که آیا از نظر امکانات و تجهیزات دچار مشکل خاصی هستید یا خیر؟ افزود: با توجه به همکاری که فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک دارد اردوها در ورزشگاه آزادی مرتب در حال برگزاری است و هیچ مشکل خاصی از نظر امکانات نداریم. البته تنها مشکل حضور در مسابقات برون مرزی است که متاسفانه به خاطر شرایط بد اقتصادی امکان اعزام به تورنمنت‌های مختلف وجود ندارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *