29
سپتامبر

صادق ورمزیار: انتخاب سرمربی آخرین مشکل استقلال است؛ فقط بازیکن بخریدشکست استقلال مقابل پاختاکور در لیگ قهرمانان آسیا و کنار رفتن از دور این رقابت ها ناامیدی زیادی را نزد هواداران آبی به وجود آورده است. شرایط آبی ها اکنون بحرانی است. هم از آسیا کنار رفته اند، هم بدهی مالی دارند و هم اینکه انتخاب سرمربی برای آنها به چالشی بزرگ تبدیل شده.

استقلال در مضیقه
صادق ورمزیار بازیکن اسبق استقلال و پیشکسوت این تیم در این رابطه به جام جم گفت: بحث انتخاب گزینه برای سرمربیگری استقلال به نظر من کار درستی نیست چون مدیریت باید دست به انتخاب بزند. در این رابطه باید به یک اجماع اساسی برسند و بهترین گزینه را انتخاب کنند. تیم استقلال چند سالی می‎شود که اسیر مشکلات مشابهی است و مدیریت باشگاه باعث و بانی این اتفاقات است. 
ورمزیار ادامه داد: عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا استقلال در مضیقه قرار بگیرد. به نظر من مهم ترین مشکل استقلال نه انتخاب سرمربی است و نه ناکامی در آسیا. مشکل این تیم فقط به جذب بازیکن مربوط می شود. 
بازیکن اسبق آبی ها افزود: سال گذشته همین روزها استقلال به شدت گرفتار ماجراهای استراماچونی بود و درگیری های بیهوده ای به وجود آمد. مدیریت باشگاه در بلوای ماجرای استراماچونی از یاد برد که باید یک تیم ببندد و بازیکن خوب بخرد تا بتواند در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

بازیکن بخرید
منتقد این روزهای آبی های پایتخت گفت: خرید چند بازیکن در پست های مختلف برای استقلال لازم و ضروری است. به خوبی دیدیم ضعف بازیکن در برخی از پست ها چه مشکلاتی را در دیدارهای مختلف به وجود آورد. تیم بابت نداشتن بازیکن کافی واقعا ضربه خورده است. مشکلی که از سال گذشته آغاز شده هنوز هم به قوت خودش باقی است. ما در گذشته شاهد مشکلات مدیریتی در استقلال بودیم و حالا مدیریت جدید هم همان اشتباهات قبلی را تکرار می کند. آنها هنوز سرگرم ماجرای جذب سرمربی جدید هستند که با این شرایط باید اولویت آخر استقلال باشد. 
ورمزیار در ادامه در رابطه با دلیل اصلی ناکامی استقلال در آسیا گفت: موضوع نداشتن بازیکن مهم ترین مشکل است. مشکل استقلال خیلی بیشتر از نگرفتن یک پنالتی بوده است. بحث من اصلا برد و باخت نیست و بارها همین شرایط برای این تیم تکرار شده است. ولی به هر حال باید مسئله عبرت گرفتن از باخت ها وجود داشته باشد. اکنون باید مدیران این تیم فهمیده باشند باختن در فصل نقل و انتقالات چه عواقب سخت و سنگینی ادامه خواهد داشت. با این روند می توانم به راحتی پیش بینی کنم که استقلال برای یک سفر خارجی در آینده شاید 13 یا 14 بازیکن در اختیار داشته باشد. این شرایط در شان باشگاه بزرگی مثل استقلال نیست. 

مربی به درد ما نمی خورد
ورمزیار یادآور شد: مدیریت باید خیلی بیشتر از اینها به فکر باشد. مربی به درد استقلال نمی خورد و تقویت این تیم در پست های مختلف مشکل بزرگی است که کاملا نادیده گرفته شده. استقلال اگر بازیکن خوب در اختیار داشته باشد دغدغه چندانی بابت انتخاب سرمربی هم نخواهد داشت. این تیم می تواند با مربی داخلی هم به قهرمانی برسد ولی اگر پست های مختلف تیم خالی از بازیکن باشند بهترین مربی دنیا هم نمی تواند کاری انجام بدهد. 
پیشکسوت استقلال صحبت‌هایش را با هشدار به مدیرعامل آبی‌ها تمام کرد: من معتقدم سعادتمند به طور کلی بحث سرمربی را کنار بگذارد و همه تمرکز را بر روی خرید بازیکن جدید معطوف کند. جذب سرمربی باید آخرین کار باشد، اکنون فقط و فقط خرید بازیکن مهم است و نه چیز دیگر.  بازیکن از نان شب برای استقلال واجب تر است. متاسفانه استقلال در تمامی پست ها مشکل دارد اما به نظر من خط دفاعی باید در اولویت باشد و البته یک بازیساز هم نیاز دارد. استقلال نباید دلخوش به درخشش یک بازیکن مثلا وریا غفوری باشد. همه چیز به یک بازیکن خلاصه نمی شود و نیاز بیشتر از این حرف هاست.

258 41

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *