6
دسامبر

صعود حسینی و مردانی به نیمه نهایی گرندپری مسکو/ چیزی به المپیک‌ نمانده!نمایندگان اوزان ۶۸- و ۸۴+ کیلوگرم تکواندوی ایران با نمایشی قدرتمندانه موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی گرندپری مسکو شدند و در صورت صعود به فینال و کسب مدال طلا می توانند سهمیه المپیک خود را بدون اما و اگر قطعی کنند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های مرحله نهایی گرندپری تکواندو ۲۰۱۹ در مسکو به عنوان آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ، میرهاشم حسینی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جهان و طلای بازی های آسیایی در دومین مبارزه و در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر جواد آچاب دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ از بلژیک به میدان رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۳۳ بر ۱۵ برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد و یک گام دیگر به کسب سهمیه المپیک نزدیکتر شد.

حسینی پیش از این مقابل محمد کتبی از بلژیک ۱۶ بر ۲ در پایان ۲ راند به برتری رسید و حریفش در راند پایانی انصراف داد.

حسینی با راهیابی به فینال و کسب مدال طلا سهمیه المپیک خود را حتمی خواهد کرد. وی برای صعود به مبارزه پایانی باید با «دای هون لی» از کره جنوبی مبارزه کند.

تاکنون دو رقیب میرهاشم در رنکینگ از دور رقابت ها حذف شده اند و این احتمال وجود دارد وی با رسیدن به فینال نیز المپیکی شود.

در وزن ۸۴+ کیلوگرم سجاد مردانی دارنده مدال نقره جهان۲۰۱۳ و نفر هفتم رنکینگ المپیک نیز در دور نخست مقابل کارلوس سانسورس دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۹ از مکزیک به روی شیاپ چانگ رفت و در پایان با نتیجه نزدیک ۱۱ بر ۱۰ به پیروزی رسید.

وی در یک چهارم نهایی به مصاف رافائل آلبا دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۹ و برنز جهان ۲۰۱۵ از کوبا رفت و در پایان دست به کار بزرگی زد و با برد ۱۹ بر ۱۲ ضمن رسیدن به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

مردانی در نیمه نهایی و در مصافی بسیار سخت باید برابر رادیک عیسی‌یف آذربایجانی و دارنده مدال طلای المپیک ریو به میدان برود. عیسی‌یف در حال حاضر با ۲۶ امتیاز کمتر از مردانی و ۲ پله پایین تر در رده نهم رنکینگ المپیک جای دارد.

مردانی برای قطعی کردن کسب سهمیه المپیک باید به مدال طلا دست یابد. عیسی‌یف پیش از این لارین روس و نفر یک رنکینگ را از پیش رو برداشت.

آرمین هادی پور نیز در وزن ۵۸- کیلوگرم با کسب دو پیروزی قاطع ضمن رسیدن به نیمه نهایی و قطعی کردن مدال برنز، موفق به کسب اولین سهمیه المپیک برای ایران شد. هادی پور در نیمه نهایی به مصاف جون جانگ قهرمان جهان۲۰۱۹ از کره جنوبی می رود.

سروش احمدی دیگر نماینده ایران در وزن ۶۸- کیلوگرم در دور نخست مقابل  خاویر پرزپولو دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۹ و طلای اروپا ۲۰۱۹ از اسپانیا به روی شیاپ چانگ رفت و در پایان با نتیجه ۲۳ بر ۱۶ شکست خورد و حذف شد.

این مسابقات با حضور ۱۶ نفر برتر رنکینگ برگزار می شود و در پایان این رقابت ها ۵ نفر برتر رنکینگ در ۴ وزن مردان و ۴ وزن زنان موفق به کسب سهمیه المپیک‌توکیو از طریق رقابت های گرندپری خواهند شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *