29
اکتبر

صعود نخودی، قاسمپور و زارع به نیمه نهایی کشتی آزاد امیدهای جهانمحمد نخودی در 74، کامران قاسمپور در 86 و امیرحسین زارع در س125 کیلوگرم با برتری مقابل رقبای خود راهی مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی امیدهای جهان شدند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های 5 وزن دوم کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان 2019 در بوداپست پایتخت مجارستان، نمایندگان اوزان 74، 86 و 125 کیلوگرم ایران با برتری مقابل رقبایشان در مرحله یک چهارم نهایی راهی مرحله نیمه نهایی شدند اما محمدباقر یخکشی با شکست مقابل حریف ارمنستانی از صعود به نیمه نهایی بازماند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف چارلز تاکر از آمریکا رفت و در حالیکه ۴ بر صفر از حریف خود عقب بود در نهایت با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل آرسن هاروتیونیان از ارمنستان با نتیجه  13 بر 6 شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. یخکشی در تایم نخست 8 بر صفر نتیجه را به حریف واگذار کرد و در ادامه تلاش های وی برای جبران بی‌فایده بود.

یخکشی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، مقابل دارخان یسنگالی از قزاقستان با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شد. نخودی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل بیامبادورج بات اردن از مغولستان با نتیجه 10 بر 6 به برتری رسید و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در نیمه نهایی باید به مصاف مراد کورا ماگومدوف کشتی‌گیر روسی‌الاصل از مجارستان برود. این کشتی گیر تا سال گذشته برای روسیه کشتی می‌گرفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم‌پور در دور نخست مقابل هوانس مخیتاریان از ارمنستان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید. وی در دومین مبارزه و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف کریستوف سادوویک از لهستان رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی نیز مقابل گانباتار از مغولستان 3 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. قاسمپور برای رسیدن به فینال باید از سد عثمان گوجن از ترکیه بگذرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی پس از استراحت در دور اول، مقابل دن نیکال از آمریکا با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند. شهبازی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد. حریف آمریکایی تاکنون به مرحله نیمه نهایی رسیده است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی ۱۱ بر صفر به برتری رسید. زارع در دور سوم و در یک چهارم نهایی نیز مقابل یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان 17 بر 7 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای رسیدن به فینال باید از سد زوریکو اورتاشویلی از گرجستان بگذرد.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های ۵ وزن نخست که دیروز(دوشنبه) برگزار شد، مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و علیرضا سرلک و امیرحسین حسینی در وزن ۵۷ و ۷۰ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شدند و امشب(سه‌شنبه) برای کسب مدال به مصاف رقبایشان خواهند رفت. همچنین ابوالفضل حاجی‌پور در ۶۵ کیلوگرم حذف شد و علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز بدلیل اتمام مهلت گذرنامه‌اش فرصت حضور در این رقابت‌ها را از دست داد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *