27
آگوست

فرزام: با حضور در قهرمانی جهان، ۲ هفته تمرین از دست می‌رفت/ اولویت و تمرکزم رویینگ مردان استمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ گفت: با حضور در قهرمانی جهان حداقل دو هفته تمرینات را از دست می‌دادیم و در نظر داریم با آمادگی به قهرمانی آسیا برویم تا با دست پر هم برگردیم.

افشین فرزام در گفت و گو با ایسنا، درباره اینکه با نرفتن تیم ملی قایقرانی رویینگ به مسابقات قهرمانی جهان فرصت بیشتری برای آماده سازی جهت حضور در قهرمانی آسیا دارد، بیان کرد: اینکه  من اصرار نداشتم در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنیم به این دلیل بود که تمام تمرکز خود را  برای مسابقات قهرمانی آسیا بگذاریم. همچنین با حضور در مسابقات جهانی حداقل دو هفته در تمرینات وقفه می‌افتاد از این رو گفتیم شاید بهتر باشد بر روی قهرمانی آسیا تمرکز کنیم تا آن‌جا در اوج آمادگی باشیم. ما برای قهرمانی آسیا به مدال فکر می‌کنیم در غیر این صورت در آن مسابقات شرکت نمی‌کنیم و تیم با دست پر بر می گردد.

فرزام در مورد اینکه گفته می‌شود بر روی بهمن نصیری سرمایه گذاری می کنند و از او به عنوان محسن شادی دوم یاد می شود، تاکید کرد: در ۶-۷ سال اخیر، تیمم در تک نفره موفق بوده است اما برای کار در تک نفره نیاز به نفر شاخص هست و دارم روی تیم پسران کار می‌کنم. البته فقط بهمن نصیری نیست بلکه سیاوش سعیدی نصیری شانه به شانه نصیری در تمرینات کار می‌کند و هر دو روند خیلی خوبی دارند. رکوردهایی زمانی را به ثبت رسانده‌اند که در ایران بهترین است و امیدوارم این همین روند ادامه داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند با نفراتی که دارد شانس کسب سهمیه المپیک برای ایران زیاد باشد، تصریح کرد: صد درصد. در بحث سهمیه المپیک تردیدی ندارم و بحث سر این است ملی پوشان با طلا و نقره سهمیه المپیک بگیرند. برای المپیک ریو مهسا جاور با نقره سهمیه المپیک گرفت و داریم بر روی تیم مردان کار می‌کنیم که با مدال طلا و نقره سهمیه بگیرند و حتی شده برای اولین بار مدال طلا بگیرند و سهمیه را به دست آوردند که امیدوارم این سد  شکسته شود چون تا الان بهترین مدال همراه با سهمیه هم در دختران  هم در مردان نقره بوده است. البته گرفتن مدال طلا کار سختی است اما فکر می‌کنم انجام شدنی باشد.

مربی تیم می رویینگ در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه گفته می شود برخی از بانوان رویینگ سوار به دنبال این هستند، موافقت فدراسیون را بگیرند و با او تمرین کنند، تاکید کرد: من الانم تمرکزم روی تیم مردان است چون تمرینات را دیر شروع کرده ام البته من تجربه دیر شروع کردن تمرینات را با تیم دختران داشتم که توانستیم موفق شویم الان هم تمرکزم روی تیم مردان است و بقیه بحث ها به تصمیم فدراسیون برمی گردد.تا الان چیزی به من اعلام نکرده اند و من تابع  فدراسیون هستم  اما اولویتم تیم مردان است.

فرزام در پاسخ به این پرسش که شادی قطعا درقهرمانی آسیا ۲۰۱۹ حضور ندارد، گفت: تا الان که تمرینات را شروع نکرده است و بعید می‌دانم به قهرمانی آسیا برسد چون با دو ماه تمرین نمی‌تواند به آن سطح لازم برسد. اینکه بخواهد بعد از قهرمانی آسیا برای انتخابی المپیک آماده شود را نمی‌دانم.

 انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *