28
سپتامبر

فینالیست‌های جام جهانی شطرنج ٢٠١٩ مشخص شدند


با پیگیری‌های دیدارهای تکمیلی در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام‌جهانی شطرنج، فینالیست های این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.

به گزارش ایسنا، امروز (شنبه)  دیدار تکمیلی بین دو شطرنج باز چینی برگزار شد و  دینگ لیرن چینی با برتری مقابل هموطنش یو یانئی توانست به فینال جام جهانی ٢٠١٩ شطرنج برسد.
 دینگ لیرن با پیروزی که امروز کسب کرد. حریف تیمور رجبوف از آذربایجان در بازی فینال شد. تیمور رجبوف در دیدار نیمه نهایی برابر مکسیم واشیه فرانسوی بخت سوم قهرمانی صاحب پیروزی شده بود.

بدین ترتیب در بازی فینال تیمور رجبوف از آذربایجان و دینگ لیرن چینی به مصاف یکدیگر می روند و در دیدار رده بندی یو یانئی از چین با مکسیم واشیه از فرانسه دیدار می کند. در دیدار فینال و رده‌بندی شطرنج‌بازان چهار بازی برگزار می‌کنند و در صورت تساوی کار به مسابقه تکمیلی کشیده می‌شود. نخستین بازی فینال و رده بندی دوشنبه 8 شهریورماه انجام خواهد شد.

در این دوره از رقابت های جام جهانی شطرنج، ایران برای نخستین بار در تاریخ چهار نماینده داشت و علیرضا فیروزجا توانست با برتری در دورهای اول و دوم به جمع 32 بازیکن برتر جام جهانی راه پیدا کند.

دهمین دوره رقابت های جام جهانی در خانتی مانسیسک روسیه برگزار می شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *