19
دسامبر

فینال آسیا و شنبه‌ خوب جامعه ایرانیاین که به مدد امواج ماهواره ای کشورهای زیادی فینال را تماشا کردند.جو زیبای ورزشگاه،مراسم اختتامیه و هیجان تماشاگران را دیدند و تمامی اینها در شرایطی بود که کشور از منظر اقتصادی و فشارهای بین المللی در شرایط نامطلوبی قرار داشت.این برای ایران افتخار بزرگی بود که همه جهان دیدند که مردم ما مردم شریفی هستند و مثل همه جهانیان فوتبال را دوست دارند.عاشقانه به ورزشگاه آمده اند و تیم شان را تشویق می کنند.علیرغم اینکه پرسپولیس قهرمان نشد اما مردم با شادی ورزشگاه را ترک کردند.   
حالا یک بار دیگر بازیکنان غیرتمند پرسپولیس باز هم در شرایط نامطلوب به فینال آسیا رسیده اند که امروز ۲۹ آذر باید به مصاف رقیب خودشان بروند.

آن چیزی که من با شما هم عقیده هستم پرهیز از مسائل فنی است و می شود در جای دیگری که شرایط خودش را دارد به آن پرداخت اما اینجا به جهت حیثیتی و به جهت شرایط بحث من خارج از مباحث فنی است.

هنوز در فینال حاضر نشده بودیم که عیسی آل کثیر محروم شد و علیرغم تلاش های مسئولان پرسپولیس ایشان حتی اجازه نیافت تا به  عنوان تماشاگر به دوحه برود.

از سوی دیگر باشگاه سعودی النصر تلاش زیادی کرد تا پیروزی بحق و شایسته بچه های پرسپولیس را خدشه دارد کند.آنها با هر قدرتی که داشتند به محاکم بین المللی شکایت کردند و خوشبختانه نتیجه نگرفتند.
متاسف هستم برای کشوری که در زمین مسابقه بازی را واگذار کرده و سعی می کند با لابی های بین المللی و تلاش هایی که وابستگی به پول شان دارد در اتاق ها و سالن ها به پیروزی برسند و خودشان را فینالیست کنند.

گیرم محام بیم المللی هم رای می دادند این فینال چه ارزشی داشت؟بسیار خوشحالم که پرسپولیس به سلامت ازاین بحران ناخواسته،عبور کرد.بحرانی که هیچ نقشی در آن نداشت.

حالا شنبه است و ما و دل های تپنده ملت برای قهرمانی پرسپولیس.قهرمانی ای که واقعا به آن نیاز است.نیاز روحی در این شرایط بد اقتصادی.در این  تهاجم ویروسی کشنده که هر روز تعداد زیادی از هموطنان را از ما می گیرد و ما را متاثر می کند.
این موفقیت می تواند بر دردها و زخم ها آلام مردم ما مرهمی باشد.امیدوارم که علیرغم شرایط نابسامان،پرسپولیس به پیروزی برسد.
مسائل فنی هم در واقع بخشی از توانمندی یک تیم (که بخش با اهمیتی هم است)است که می تواند در راه پیروزی کمک کند اما مسئله روحی و روانی  و داشتن انگیزه بسیار مهم است.اینجا می خواهم از یک صحبت نیمار استفاده کنم.بارسلونا وقتی در بازی رفت ۴ گل از پاریسن ژرمن خورد همگان حذف بارسلونا را محتمل می دانستند اما نیمار گفت اگر یک درصد شانس داشته باشیم ۹۹ درصد امید داری.من هم این امید را به تیم پرسپولیس دارم که با تمام مشکلا به جنگ رقیب برود همانطور که برای رسیدن به این فینال جنگیده است و با همدلی،وحدت و عشقی که به این آب و خاک دارند به سر منزل مقصود برسند. 
به عنوان یک ایرانی و یک عضو از خانواده فوتبال صمیمانه برای پیروزی تیم پرافتخار پرسپولیس دعا می کنم.این مسابقه رنگی نیست و هیچ تعلق خاطری به یک تیم ندارد بلکه آنچه برای من اهمیت دارد سربلندی کشورم است و حالا پرسپولیس در خط مقدم این جبهه قرار دارد و به یاری خدا تلاش می کند تا این افتخار را به هموطنان خودش ببخشد.
تاکید می کنم بحث رنگی در این زمینه کاملا بحث بیهوده ای است.درست در شرایطی که ما احاطه شده در مشکلات فرانوان هستیم امیدوارم جامعه ایرانی شنبه خوبی داشته باشند و بتوانند سربلند از  این میدان بیرون بیایند.

۲۵۵ ۲۵۲

برچسب‌ها:, , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *