11
فوریه

قهرمانی فرزند ۱۸ ساله طلایی المپیک در کشتی فرنگی اروپا



رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی اروپا در ایتالیا با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ در رم پایتخت ایتالیا، چهره نفرات برتر مشخص شد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم ادموند نازاریان پدیده ۱۸ ساله این رقابت‌ها و فرزند آرمن  نازاریان چهره شاخص کشتی جهان و دارنده مدال طلای المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا و ۲ نقره جهان که با شکست عنوان دارانی همچون الدانیز عزیزلی آذربایجانی و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۸ راهی دیدار نهایی شده بود، برای کسب مدال طلا به مصاف ویتالی کابالوئف دارنده مدال‌های نقره زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۸ و طلای اروپا ۲۰۱۹ از روسیه رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری رسید و طلای اروپا را از آن خود کرد.

در دیگر دیدارهای مهم ۵ وزن نخست، در فینال وزن ۶۳ کیلوگرم ابراهیم لابازانوف روس در یک کشتی پر افت و خیز با نتیجه نزدیک ۹ بر ۸ مغلوب حریف خود از بلاروس شد و به مدال نقره بسنده کرد.

همچنین در یکی از دیدارهای رده بندی این وزن استیگ آندره برگ نروژی و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ در ادامه عملکرد ضعیف خود در این رقابت‌ها مقابل حریف اوکراینی خود تن به شکست داد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم مدال طلا به سنان سلیمان اف آذربایجانی رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز  سمیون نوویکوف دارنده مدال ۲ طلای زیر ۲۳ سال جهان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در ادامه درخشش خود و پس از شکست متهان باشار ترک و دارنده ۲ طلای جهان، در فینال نیز با نتیجه ۷ بر یک از سد ویکتور لورینچ کشتی گیر کهنه کار مجارستانی و دارنده یک نقره و ۲ برنز جهان گذشت و بر سکوی نخست ایستاد.

متهان بشار دارنده ۲ مدال طلای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از ترکیه نیز در دیدار رده بندی مقابل الکساندر کوماروف روس ۳ بر یک شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز که با حذف رضا کایالپ فرنگی کار عنوان دار جهان و المپیک از ترکیه و صباح شریعتی فرنگی کار ایرانی آذربایجان همراه بود، مدال طلا به فرنگی کار نه چندان مطرح رومانی رسید.

نتایج کامل دیدارهای فینال و رده بندی ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

وزن ۵۵ کیلوگرم:

فینال: ادموند نازاریان(بلغارستان) ۷ – ویتالی کابالوئف(روسیه) ۳

رده بندی:

نوگزاری سورتسومیا(گرجستان) ۸ – فلورین تیتا(رومانی) صفر

الدانیز عزیزلی(آذربایجان) ۹ – جیووانی فرنی(ایتالیا) صفر

وزن ۶۳ کیلوگرم:

فینال:ماکسیم نهودا(بلاروس) ۹ – ابراهیم لابازانوف(روسیه) ۸

رده بندی:

لنور تمیروف(اوکراین) ۳(برنده) – استیگ آندره برگ(نروژ) ۳

اریک توربا(مجارستان) ۶ – میهای میهوت(رومانی) ۳

وزن ۷۷ کیلوگرم:

فینال: سنان سلیمانوف ۳ (آذربایجان) – زوتلان لیوای(مجارستان) یک

رده بندی:

کاراپت چالیان(ارمنستان) ۳ – ایک ناتساکانیان(بلغارستان) صفر

آلکس کسیدیس(سوئد) ۵ – ولادیمیر یاکوولیف(اوکراین) ۲

وزن ۸۷ کیلوگرم:

فینال: سیمن نوویکوف(اوکراین) ۷ – ویکتور لورینچ(مجارستان) یک

رده بندی:

اسلام عباس اف(آذربایجان) ۶ – تانکوسیوس(لیتوانی) ۲

الکساندر کوماروف(روسیه) ۳- متهان باشار(ترکیه) یک

وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

فینال:

آلن کیوراریو( رومانی) ۶ – لوان آرابولی(گرجستان) یک

رده بندی:

جلو کراهمر(آلمان) یک(برنده) – مارتین ساوولاینن( فنلاند) یک

 میکولا کوچمی(اوکراین) ۲(برنده) – زورابی گدخائوری( روسیه) ۲

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *