15
مه

لیگ برتر هم مثل مدارس آماده شروع مجدد است


سهیل مهدی در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر با اشاره به برگزاری بازی‌های لیگ برتر عنوان کرد: بنده به‌عنوان مسؤول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ، وظیفه دارم تا تمام رقابت‌های فوتبال در سطح لیگ‌های کشوری به نحو احسن برگزار شود و باید کاری کنیم تا برنامه‌ریزی بازی‌ها با حداقل تاخیر زمانی صورت بگیرد.

او با بیان اینکه ما برنامه بلند مدت را در نظر گرفتیم، اظهار کرد: ممکن است زمان مسابقات فصل آینده لیگ برتر هم دست‌خوش تغییراتی شود که ما از همین حالا هم برنامه‌های آن را دیده‌ایم. وظیفه ما این است که برگزاری مسابقات را در چارچوب ماموریت‌های تعریف شده و برنامه‌ریزی‌های لازم برای استقرار تیم‌ها و برگزاری رقابت‌ها داشته باشیم.

مسؤول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ ادامه داد: در صورت تاییدیه ستاد ملی مبارزه با کرونا که اجازه فعالیت صنوف را می‌دهد، ما هم کارمان را مثل مدارس آغاز می‌کنیم و بر اساس ابلاغیه‌ها، وارد بحث تمرینات و مسابقات می‌شویم.

مهدی یادآور شد: اینکه بعضی باشگاه‌ها مخالف برگزاری بازی‌ها هستند و هجمه‌هایی ایجاد می‌کنند، نباید مباحث‌شان علیه کمیته مسابقات سازمان لیگ مطرح شود، چراکه موضوع برگزاری بازی‌ها در سطح کشوری خواهد بود و هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در این باره تصمیم‌گیرنده هستند.

او تأکید کرد: بنده به‌عنوان برگزار کننده مسابقات، آماده هستم و برنامه‌ریزی بازی‌ها را انجام دادم. ما بر اساس دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، وارد فاز تمرینات و آماده‌سازی تیم‌ها می‌شویم و اگر پروتکل‌ها انجام شود، حمایت‌های لازم از سوی باشگاه‌ها صورت بگیرد و فضای بهداشتی باشگاه‌ها را به درستی اجرا کنیم، وارد فاز مسابقات خواهیم شد.

مسؤول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ درباره بحث تدوین پروتکل بهداشتی باشگاه‌ها عنوان کرد: در سه مجموعه‌ی ستاد ملی مبارزه با کرونا، ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و همچنین ایفمارک و بخش پزشکی سازمان لیگ دستورالعمل‌های جامع و موازی با استانداردهای بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

مهدی یادآور شد: در بحث پروتکل و رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی ما دستورات لازم از قبیل انجام بازی‌ها بدون حضور تماشاگران، کم کردن تعداد برگزار کنندگان مسابقات، زمان‌بندی ورود و خروج تیم‌ها، پلمب رختکن‌ها و … را اجرا خواهیم کرد و این موضوعات رعایت خواهد شد، اما فراتر از تمام این موضوعات، پزشکان و مسؤولان کادر فنی تیم‌ها که بالای سر بازیکنان خود هستند، باید به نکات بهداشتی توجه کنند.

او اضافه کرد: ما در این جامعه زندگی می‌کنیم و حتی اگر مسابقات را نداشته باشیم هم این عزیزانِ ورزشکار در جامعه هستند؛ بنابر این، رعایت بهداشت و سلامت هر فرد بر عهده خودشان است.

254 251

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *