3
مارس

مهدی: برگزاری لیگ یا حذف کلی این فصل به شرایط پیش رو بستگی داردبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سهیل مهدی سرپرست کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ درباره وضعیت لیگ برتر فوتبال با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: مسابقات فعلا به تعویق افتاده است. یک مقدار شیوع ویروس گسترش پیدا کرد. ما روز قبل از انتشار این ابلاغیه در ستاد ملی بودیم و شرایط این بیماری را توضیح دادند و تصمیم اولیه این بود که فعلا یک هفته تعویق داشته باشیم تا از لحاظ شناسایی این ویروس و میزان شیوع آن در روزهای آینده اقداماتی صورت بگیرد. با توجه به اینکه ما هم جان بازیکنان و بقیه عزیزان برایمان مهم است تابع دستورات بعدی هستیم.
او ادامه داد: باشگاه ها مدام به ما زنگ می زنند و وضعیت مسابقات را جویا می شوند. کاش شرایط تمرین را حفظ کنند که اگر ابلاغ جدیدی به ما شد بازیکنان و باشگاه ها از لحاظ آمادگی مشکلی نداشته باشند. هر چند نگه داشتن آمادگی در این شرایط سخت است. امیدوارم در یک یا دو روز آینده ابلاغیه جدیدی داشته باشیم. هر چند هنوز هیچ چیز مشخص نیست. همه امیدواریم این نگرانی از جامعه دور شود و در ادامه مسابقات فوتبال را برگزار کنیم.
مهدی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به تعویق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق، امکان تعویق این مسابقات در منطقه غرب نیز وجود دارد یا خیر، گفت: در جلسه شنبه مشخص می شود. با توجه به اینکه هنوز هیچ پروازی برای رفتن به این جلسه برای ما در دسترس نیست سعی می کنیم با ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور داشته باشیم. به نظر می آید مسابقات حوزه غرب هم فعلا تعلیق شود.
سرپرس کمیته مسابقات سازمان در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت تاخیر زیاد در برگزاری مسابقات امکان دارد مسابقات این فصل لیگ دیگر برگزار نشود هم اظهار کرد: درباره این موضوع آیین نامه مستقیم نداریم. معمولا این مسائل به تصمیم هیات رییسه لیگ برمی گردد. نکته مهم این است که ما باید بین این لیگ و لیگ آینده 85 روز فرصت داشته باشیم. اینکه چه میزان تاخیر در مسابقات باعث حذف کلی این فصل لیگ می شود نامشخص است وعدد و رقمی نداریم و بستگی به شرایط دارد. باید ببینیم لیگ قهرمانان و مقدماتی جام جهانی کی شروع می شوند. اگر این مسابقات فعلا تعلیق شوند ما فشردگی کمتری برای برگزاری لیگ داریم. بیشتر مشکل ما برای لیگ های پایین تر است در ماه رمضان با توجه به وضعیت نور ورزشگاه ها به مشکل می خوریم. نگرانی دیگر بحث سقوط و صعود تیم ها و 4 نماینده ما در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده است.

255 41

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *