6
مه

مهربان: باید میان انتخابی و شرایط کشتی ارتباط منطقی باشد/ محمدی در سن و سال قهر کردن نیست!مربی تیم ملی کشتی آزاد می‌گوید: ارتباط منطقی میان چرخه انتخابی با نظر کارشناسان، سرمربیان، مدیران فنی تیم‌ها و طبیعتا رییس فدراسیون که خودش بالاترین تخصص را در این حوزه دارد، می‌تواند در نتایج تیم ملی در مسابقات المپیک با هر کادر فنی و عزیزی که باشد تاثیرگذار خواهد بود.

ابراهیم مهربان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره خبرهایی مبنی بر ناراحتی غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در جلسه بررسی چرخه انتخابی تیم ملی که در نهایت با قهر او و ترک جلسه همراه بوده است، اظهار کرد: باور کنید در جریان نیستم. قطعا قهری در کار نبوده چرا که محمدی در این سن و سال و با این تجربه‌ای که دارد اهل قهر کردن نیست. من هم البته جسته و گریخته این موضوع را شنیدم. البته همه چیز فعلا تحت تاثیر کروناست و اردو و مسابقات کشتی هم مثل همه ورزش‌ها تعطیل شده است.

مربی تیم ملی کشتی آزاد درباره نظر کادر فنی تیم ملی درخصوص چرخه انتخابی تیم ملی که به تازگی از سوی فدراسیون کشتی طراحی شده است، گفت: ما همیشه معتقد به انتخابی بوده‌ایم و اینطور نیست که بدون برگزاری انتخابی نسبت به انتخاب نفرات اقدام کنیم، کما اینکه در مسابقات گذشته نیز حتی درخصوص نفرات مطرح چنین کاری را کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اینکه چرخه چه معایب یا محاسنی دارد نیازمند کار کارشناسی بیشتر است تا در نهایت هر آنچه که به نفع کشتی است اجرایی شود. بنده به عنوان عضو کوچکی از کادر فنی تیم ملی فعالیت می‌کنم و قطعا مدیر فنی تیم ملی، سرمربی تیم ملی، رییس فدراسیون و عزیزان دیگر در این خصوص بررسی‌های لازم را خواهند داشت.

مهربان ادامه داد: معتقدم باید ارتباط منطقی میان المپیک و انتظارات از کشتی به عنوان پرافتخارترین ورزش ایران با چرخه انتخابی تیم ملی و موجودیت کشتی ایران وجود داشته باشد تا در نهایت طرحی اجرایی شود که به سود کشتی تمام شود. قطعا کشتی اهمیت فراوانی برای مردم و مسئولان ورزش ایران دارد و هر چه نحوه اجرای این چرخه دقیق‌ و جامع‌تر باشد به سود کشتی خواهد بود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان که باعث تعویق تمامی مسابقات از جمله المپیک 2020 توکیو شد، خاطرنشان کرد: اصلا در چنین شرایطی معلوم نیست المپیک 15 ماه دیگر هم برگزار شود. قطعا قبل از اتحادیه جهانی مسابقات گزینشی و دیگر مسابقات را اعلام خواهد کرد. قطعا کسانی که بر روی اجرای چرخه انتخابی پافشاری می‌کنند اولویت‌شان کشتی است و حتما افراد نگران و دلواپس برخی موارد این طرح نیز دلواپس کشتی و نتایج آن هستند و موفقیت کشتی برایشان در اولویت است.

وی افزود: ارتباط منطقی میان چرخه انتخابی با نظر کارشناسان، سرمربیان، مدیران فنی تیم‌ها و طبیعتا رییس فدراسیون که خودش بالاترین تخصص را در این حوزه دارد می‌تواند در نتایج تیم ملی در مسابقات المپیک با هر کادر فنی و عزیزی که باشد تاثیرگذار خواهد بود. موفقیت ورزش منوط به موفقیت کشتی در المپیک است.

مهربان در پایان در واکنش به این موضوع که این امیدواری وجود دارد که شرایط برای ادامه همکاری سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و فدراسیون هموار شود، گفت: من دیروز (سه‌شنبه) با محمدی صحبت کردم و اصلا بحث قهر کردن و این حرف‌ها در میان نیست. قطعا اتفاقات خوب از دل مباحث خوب و نه جدل بوجود می‌آید. قرار نیست همه با هم درباره مسائل مختلف یک نظر واحد داشته باشند. این تعدد آرا باعث می‌شود که نتیجه‌ای که بدست می‌آید جامع‌تر و هر چه بیشتر به سود کشتی باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *