26
دسامبر

مهربان: نمی‌دانم چرا کریمی مصدوم را به میدان فرستادند؟مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه امیدوار است مصدومیت علیرضا کریمی جدی نباشد، گفت: نمی‌دانم در شرایطی که نیازی به مبارزه او نبود، چرا وی را به میدان فرستادند.

ابراهیم مهربان در گفتگو با ایسنا، درباره اعلام اسامی آزادکاران واجد شرایط برای حضور در جام تختی، اظهار کرد: نحوه انتخاب نفرات واجد شرایط و یا افرادی که از حضور در این رقابت‌ها معاف بودند بصورت شفاف و جامع اعلام شد و مشخص گردید این نفرات بر اساس چه شاخص هایی انتخاب و باید در جام تختی کشتی بگیرند. رقابت‌های جام تختی به عنوان مهم‌ترین مرحله انتخابی تیم ملی مورد توجه جدی کادر فنی است و کشتی‌گیران باید برای اینکه به دوبنده تیم ملی برسند در این رقابت ها کشتی بگیرند و عملکرد و نتایج خوبی داشته باشند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که غایبین در جام تختی آیا شانسی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی خواهند داشت یا خیر، گفت: طبیعتا تمامی افرادی که نامشان برای حضور در جام تختی آمده برای اینکه بخواهند به دوبنده تیم ملی برسند باید در این جام کشتی بگیرند، در غیر اینصورت هیچ شانسی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی و حضور در المپیک نخواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: کشتی‌گیرانی که در جام تختی بتوانند نظر کادر فنی را با عملکرد خوب خود جلب کنند به اردو دعوت می‌شوند. یک هفته بعد از جام تختی نیز تورنمنت ایتالیا در پیش است و در نهایت از میان افراد برتر جام تختی و تورنمنت ایتالیا، نفرات مدنظر کادر فنی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک انتخاب خواهند شد.

مهربان در پاسخ به این سوال که آیا نتیجه‌ کشتی‌گیران در جام تختی تنها فاکتور کادر فنی برای انتخاب نفرات برتر خواهد بود یا خیر، گفت: قطعا نحوه مبارزات کشتی‌گیران و نمایش آن‌ها نیز تاثیرگذار خواهد بود. تنها نتیجه مد نظر کادر فنی نیست و بر اساس جمع بندی‌هایی که خواهیم داشت در نهایت کشتی‌گیرانی که بهترین نمایش را در جام تختی داشته باشند، دعوت خواهند شد. در سال المپیک قرار داریم و نباید تنها بر اساس نتیجه، کشتی گیران را انتخاب کنیم و نفر شایسته‌ای از قلم بیفتد.

وی در ادامه گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت حسن یزدانی و علیرضا کریمی، نیز خاطرنشان کرد: یزدانی روز دوشنبه جراحی کرد و از دیروز کار فیزیوتراپی خود را با نظر پزشکان آغاز می‌کند. طبق صحبت‌های جراح، یزدانی اواخر بهمن ماه می‌تواند تمرینات تخصصی کشتی را آغاز کند و ان‌شاءالله هیچ مشکلی برای آماده‌سازی جهت حضور در المپیک نخواهد داشت. علیرضا کریمی نیز قرار است ام آر آی جدید بگیرد تا وضعیتش مشخص شود.

مهربان در پاسخ به این سوال که چرا تیم قهرمان باشگاه های جهان، با وجود قطعی بودن قهرمانی در این رقابت ها و اطلاع از مصدومیت کریمی باز هم این کشتی گیر را مجبور به حضور در میدان کرد تا در وسط مبارزه با تشدید آسیب‌دیدگی مجبور به ترک تشک کشتی شود، گفت:طبیعتا بنده به عنوان یک ایرانی از مصدومیت قهرمانانمان در کشتی و یا رشته های دیگر ناراحت می‌شوم و به عنوان یک عضو کادر فنی نیز از این اتفاق بطور خاص ناراحتم. نمی دانم چرا با وجودیکه نیازی به کشتی گرفتن او نبود از کریمی استفاده شد. دوست ندارم بیش از این درباره این موضوع صحبت کنم اما امیدوارم مصدومیت او جدی نباشد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد درباره دوپینگ و محرومیت چهار ساله حامد طالبی زرین کمر نیز گفت: من هم وقتی این موضوع را شنیدم متاسف شدم و امیدوارم در آزمایش‌های بعدی این موضوع اثبات نشود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *