7
مه

وقتی کی‌روش زیر بار تحمیل بازیکن فرمایشی نرفتبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی کفاشیان همواره یکی از شخصیت های پرنفوذ و مهم در فوتبال ایران بوده است. او که روزگاری رییس فدراسیون فوتبال بوده و حالا مدتی است که از فوتبال دور افتاده، در جدیدترین صحبت های خود از مهم ترین دستاوردش در دوران ریاست فدراسیون و همچنین تحلیلش از پرونده جنجالی مارک ویلموتس در فیفا می گوید.

*سوالی که ذهن خیلی ها را درگیر کرده ماجرای پاداش کی روش است.این خبر حاشیه های زیادی را به همراه داشته است.

-پاداش اضافه و این مسائل همه حرف است. مگر می شود فدراسیونی که خودش همیشه به پول نیاز دارد، با این وضع مالی خراب به کی روش پاداش بدهد؟ کی روش قراردادش را مو به مو اجرا می کرد و خیلی دقیق بود حتی یکی دو بار گفتیم فلان بازیکن را به تیم ملی دعوت کن که او  میگفت طبق فلان بند قرارداد شما حق دخالت در این امر را نداری. هر چیزی می گفتیم پای قرارداد را به میان میکشید.

*کدام بازیکن بود؟

-بازیکن خاصی نبود اگر اطرافیان بازیکنی را می گفتند یا کمیته فنی به بازیکنی اشاره می کرد کی روش می گفت که دخالت نکنید و دوباره قرارداد را می آورد.

*پیش بینی شما از پرونده ویلموتس چیست؟

-فکر نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد. ویلموتس تفاهم کرده و رفته یعنی امضا کرده و رفته و ادعاهایی که دارد درست نیست. اگر بخواهد آن پول را بگیرد، این کلاه برداری است خودش هم این را می داند. فیفا هم بعید میدانم به نفع او رای بدهد.

*آیا امکان دارد به فوتبال برگردید؟

-نه. من 11 سال در فوتبال بودم جواب این 11 سال را با حکم 5 سال محرومیت توسط کمیته اخلاق دادند!

*بهترین تصمیم دوران ریاست شما چه بود؟

-آوردن کی روش به تیم ملی.

*اما می گفتند شما او را نیاوردید.

-ماجرای آوردن کی روش این گونه بود که ما دنبال مربی بودیم و شخصی به نام کاروالیو که وکیل کی روش بود او را پیشنهاد داد و وقتی رزومه اش را دیدم خوشم آمد. در جلسه کمیته فنی هم سه تا گزینه داشتیم و من گفتم که کی روش سرمربی تیم ملی شود. یک گزینه فرانسوی و یک صربستانی هم بود که اعضا نظرات مختلفی دادند اما بیشتر آرا روی کی روش بود.

254 251

برچسب‌ها:, , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *