23
اکتبر

چرا ارومیه میزبان خوبی برای فوتسال مقدماتی آسیاست؟مسابقات فوتسال مقدماتی آسیا در منطقه مرکز و جنوب در شرایطی در ایران برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد شهر ارومیه انتخاب درستی برای برگزاری این بازی‌ها بوده است.

به گزارش ایسنا، مسابقات مقدماتی فوتسال آسیا در منطقه مرکز و جنوب آسیا از امروز (چهارشنبه) در ارومیه برگزار می‌شود. ایران در دوره قبلی نیز میزبانی مرحله مقدماتی را بر عهده گرفته بود و امسال نیز میزبانی این بازی‌ها به ایران رسید. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، بازی‌ها در سالن غدیر ارومیه برگزار می‌شوند و هفت تیم ایران، ازبکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، افغانستان، تاجیکستان و نپال در دو گروه با هم رقابت می‌کنند تا چهره تیم‌های صعود کننده از این منطقه به مسابقات آسیایی مشخص شود.

پیش از این شهرهای اردبیل و تبریز هم سابقه میزبانی رویدادهای آسیایی را داشتند که ایران از آن سربلند بیرون آمده بود و حالا ارومیه قصد دارد با توجه به پتانسیل‌های سخت افزاری خوبی که دارد میزبانی شایسته‌ای داشته باشد. چند وجه جالب نیز در میزبانی ارومیه وجود دارد که می‌واند امتیاز مثبتی برای ایران باشد و نمره قبولی کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای ایران در پی داشته باشد.

سالن خوب

سالن غدیر ارومیه از جمله سالن‌های مجهز و استاندارد فوتسال ایران است که هر از چندگاهی میزبانی مسابقات فوتسالی را هم بر عهده می‌گیرد. این سالن که چندماه پیش در بازی‌های لیگ جهانی والیبال هم مورد استفاده قرار گرفت و مورد قبول فدراسیون جهانی والیبال هم بود برای برگزاری بازی‌های فوتسال هم مناسب و دارای استانداردهای لازم است که همین عامل می‌تواند ظرفیت غنی فوتسال ایران در سالن‌های استاندارد را به رخ AFC  بکشد.

حضور بانوان

در جریان مسابقات والیبال حضور بانوان در سالن از جمله نکات جالب توجه بود. پس از اینکه قفل ورود بانوان به ورزشگاه‌های فوتبال در بازی تیم ملی با کامبوج در ورزشگاه آزادی شکسته شد حالا با چراغ سبز هیات فوتبال آذربایجان غربی بانوان می‌توانند بازی‌های فوتسال مقدماتی آسیا در ارومیه را نیز از نزدیک نظاره کنند و با تشویق تیم ملی فوتسال ایران روحیه شاگردان ناظم الشریعه را برای حضور در مرحله نهایی دو چندان کنند.

تماشای رایگان بازی‌ها

با تمهیدات اندیشیده شده از سوی فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال آذربایجان غربی بلیت بازی‌های تیم ملی خریداری شده و تماشاگران می‌توانند به صورت رایگان بازی‌ها را تماشا کنند. تدبیر برگزاری بازی‌ها در شهرستان و رایگان کردن تماشای بازی‌ها می‌تواند پای تماشاگران مشتاق را به سالن باز کند تا تیم ملی در ارومیه تنها نباشد.

حضور افغانستانی‌ها

بعد از استقبال خوبی که افغانستانی‌ها از بازی‌های فوتسال جونان آسیا در تبریز داشتند حالا تیم ملی بزرگسالان این کشور هم در مرحله مقدماتی آسیا در ارومیه حاضر است و به نظر می‌رسد بخش زیادی از سالن غدیر در زمان بازی‌های تیم ملی فوتسال افغانستان به اشغال تماشاگران کشور همسایه در بیاید. حضور آن‌ها در سالن می‌تواند چهره زیباتری به میزبانی ایران بدهد و نشان دهد که ایران می‌تواند از پس میزبانی رقابت‌های بزرگ‌تر هم برآید.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *