31
دسامبر

کامپوند ایران جایگاه خود را در جهان از دست داده استدارنده مدال طلای میکس تیم کامپوند در کاپ آسیا تایلند گفت: درست نیست به خاطر المپیکی نبودن کامپوند این رشته کنار گذاشته شود و مسوولان تنها به فکر کسب سهمیه در ریکرو باشند.

ویدا حلیمیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا تایلند که برای کسب سهمیه بازیهای المپیک توکیو بود متاسفانه اردوی تیم ملی کامپوند تعطیل شد و تصور نمی‌کنم تا پایان سال نیز فدراسیون برنامه‌ای برای کمانداران کامپوند داشته باشد.

وی گفت: در سال ۹۰ به دلیل نامساعد بودن شرایط فدراسیون مجبور شدم این رشته را کنار بگذارم و دنبال زندگی شخصی خود بروم اما به خاطر علاقه‌ای که به تیروکمان داشتم در سال ۹۷ مجدا در انتخابی شرکت کردم و به تیم ملی دعوت شدم. البته در طی این مدت به موفقیت‌های زیادی از جمله کسب مدال طلای میکس کامپوند در کاپ آسیا تایلند و برنز میکس کامپوند در کاپ جهانی شانگهای چین دست پیدا کردم. هرچند هدف‌گذاری اصلی من مسابقات جهانی هلند بود اما متاسفانه فدراسیون از اعزام تیم کامپوند به این رقابتها امتناع کرد و سبب شد تا انگیزه خود را برای ادامه مسیر از دست بدهم.

دارنده مدال طلای میکس تیم کامپوند خاطرنشان کرد: اعزام نشدن تیم کامپوند به هلند و نداشتن اردوهای تدارکاتی برون مرزی قبل از مسابقات قهرمانی آسیا سبب شد تا تیم کامپوند در شرایط روحی نامناسبی راهی تایلند شود و در جایگاه چهارم تیمی بانوان قرار بگیرد.

حلیمیان پیرامون این پرسش که با توجه به تعطیلی اردوهای کامپوند برنامه شما برای آینده چیست، اظهار کرد: فعلا برنامه خاصی ندارم و منتظرم ببینم برنامه فدراسیون برای کامپوند چیست؟ البته اگر قرار باشد تیم به هیچ اردوی برون مرزی اعزام نشود و شرایط برای تیم کامپوند مناسب نباشد، ترجیح می‌دهم از تیم ملی دور باشم. زمانی می‌توانم به تیم ملی فکر کنم که دیدگاه حرفه‌ای داشته باشم و هدفم کسب مدال باشد که البته با شرایط فعلی دستیابی به چنین هدفی دور از دسترس است.

وی اضافه کرد: در سال ۴ مرحله کاپ جهانی برگزار می‌شود تا ۸ تیرانداز برتر جهان مشخص شوند. متاسفانه این شرایط در  حال حاضر برای تیم کامپوند ایران مهیا نیست. ما در گذشته حرف اول را در جهان می‌زدیم اما الان به خاطر شرکت نکردن در تورنمنت‌های مختلف با افت رنکینگ مواجه شده‌ایم و جایگاه خود را در جهان از دست دادیم به طوری که حتی جزو ۱۰ تیم برتر دنیا نیستیم.

دارنده مدال طلا میکس تیم کامپوند اظهار کرد: فعلا هیچ برنامه مشخصی از سوی فدراسیون برای تیم کامپوند پیش‌بینی نشده و در حال فاصله گرفتن از کامپوند دنیا هستیم. برای مثال در گذشته تیم قزاقستان زنگ تفریح ایران بود اما در قهرمانی آسیا تایلند به راحتی موفق به شکست تیم کامپوند ایران شد.

حلیمیان خاطرنشان کرد: درست است کامپوند المپیکی نیست اما نباید مسوولین نگاه تبعیض‌آمیز به این رشته داشته باشند و با کنار گذاشتن آن تنها به فکر کسب سهمیه المپیک در ریکرو باشند. با تضعیف کامپوند این رشته کم کم جایگاه خود را از دست خواهد داد.

وی در پایان گفت: وقتی کمیته ملی المپیک اعلام می‌کند رشته‌های غیرالمپیکی در اولویت نیستند، نباید انتظار شرایط بهتری برای تیم کامپوند داشته باشیم. مسوولان باید سعی کنند برای رشته‌های غیرالمپیکی حداقل‌ها را فراهم کنند نه این که آنها را کنار بگذارند تا به فراموشی سپرده شوند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *