26
دسامبر

گل‌محمدی: بوکس باید ۴- ۵ سهمیه المپیک بگیردسرپرست سابق تیم ملی بوکس ایران معتقد است که تیم ملی باید ۴-۵ سهمیه برای المپیک توکیو بگیرد.

عیسی گل‌محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط تیم ملی بوکس ایران برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک، توضیح داد: گویا آن چیزی که کادر فنی مد نظرش بود تا حدودی فراهم شده و با شرایطی هم که برای مسابقات کسب سهمیه وجود دارد، اگر به نظر من کمتر از ۴ – ۵ سهمیه بگیرند، خیانت در حق بوکس ایران است. تمام امکانات تا حد امکان برای کسب سهمیه فراهم است. طبق صحبت‌هایی هم که صورت گرفته، همه نفرات حاضر در اردو هم چندین میدان بین‌المللی دیده‌اند و تجربه کافی را دارند.

او ادامه داد: با این وضعیت سخت اقتصادی موجود اردوهای تیم ملی برگزار شده  و شرایط هم برای کسب سهمیه راحت شده است، مربی تیم ملی هر کس باشد با این بستر راهم شده به نظر من نباید زیر ۵ سهمیه بگیریم. قبلا برای سنگین وزن تنها نفر اول سهمیه می‌گرفت، اما الان در سنگین وزن چهار نفر اول سهمیه می‌گیرند، در اوزان دیگر هم به همین ترتیب شاهد افزایش تعداد سهمیه‌ها بوده‌ایم. این بوکسورهای حاضر در اردو نیز میدان دیده هستند که به همین دلیل باید سهمیه لازم را کسب کنند.

سرپرست سابق تیم ملی بوکس ایران، درباره شرایط فنی اردوهای فعلی تیم ملی گفت: من در مورد سطح فنی اردوها نمی‌توانم نظر بدهم، اما با توجه به اینکه با تیم ملی ترکیه بازی تدارکاتی داشتیم و کادرفنی هم بسیار راضی بوده‌اند، گویا شرایط خوب است. به همین منظور نباید دیگر شاهد عدم کسب سهمیه باشیم چون در این صورت خیانت به بوکس کشور است. نفراتی چون روزبهانی، موسوی، کاظم‌زاده و … با تجربه هستند و حریف تمرینی با تیم‌های خارجی داشته‌اند، امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنند.

او در مورد اعزام تیم ملی بوکس به جام احمد کمرت در ترکیه نیز گفت: متاسفانه جام احمد کمرت هزینه بر است، اما کشورهای خوبی به این تورنمنت می‌آیند و سطح بالای این مسابقات می‌تواند به تیم ملی کمک کند. با توجه به شرایط سخت مالی موجود، از نظر من فدراسیون می‌توانست تیم را به تورنمنت‌هایی اعزام کند که تنها ایاب ذهاب گردن فدراسیون باشد. ترکیه برای این مسابقات پول می‌گیرد و فدراسیون اینجا باید شرایط را می‌سنجید.

مربی سابق تیم ملی جوانان در پایان گفت: فدراسیون قول‌هایی که داده بود، از جمله آوردن اسپانسر را بر آورده نکرد و اوضاع اقتصادی مملکت هم خراب است. دست فدراسیون هم فعلا در جیب وزارت ورزش و کمیته المپیک است. انتظارم از ورزشکاران تیم ملی این است که حداقل با توجه به هزینه شدن بیت‌المال، نتیجه بگیرند. اگر زیر ۵ سهمیه بگیریم عملکرد تیم ملی ضعیف بوده است و خیانت محسوب می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , ,

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

شما اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *